Adres: 40-859 Katowice, ul. Pokoju 17, woj. śląskie.

Telefon: +48323551680; +48504394733; 502897708


BLOG

Szklane schody i podesty

14 sierpnia 2015


Szklane schody i podesty to nowoczesność, elegancja i delikatność konstrukcji.

Elementy szklane po których można chodzić powinny być dobrane indywidualnie do przeznaczonego użytku oraz rodzaju budynku, gdzie mają być zastosowane. Do montowania schodów samonośnych (bez wylewek betonowych) stosujemy wielowarstwowe szkło bezpieczne laminowane i hartowane. Składa się ono z trzech warstw hartowanych.


W zależności od wymagań wytrzymałościowych stawianych produktowi grubość szkła wynosi zazwyczaj : 27mm( 3 tafle 8mm sklejone 4 foliami między taflami), 33mm ( 3 tafle 10mm sklejone 4 foliami między taflami), 39mm ( 3 tafle 12mm sklejone 4 foliami między taflami). Tak zastosowane szkło charakteryzuje się dużą wytrzymałością na nacisk i dlatego z powodzeniem może być stosowane jako podłoże nośne.


Można stopnie połączyć z balustradą szklaną by stworzyć jeden nośny element. Szkło stopnic musi być mocowane do balustrady punktowo, tak by nie stykało się ze szkłem konstrukcyjnym.

Na szklanych stopnicach i podestach należy zastosować antypoślizg na zewnętrznej stronie szkła, by ułatwić komunikację oraz zapewnić bezpieczeństwo użytkownikom. Rodzaj antypoślizgu możemy zaprojektować dowolnie, lub skorzystać z gotowych wzorów.

Można również za pomocą kleju UV połączyć stopnice szklane z elementami balustrady, by stworzyć nietypowe rozwiązanie.

Jest to wyjątkowy element dekoracyjny który ucieszy każde nawet najbardziej wymagające oko. Nawet jeśli konstrukcja schodów lub podłogi ze szkła wydaje się delikatna i niepewna to nie ma obaw by coś się stało, ponieważ szkło jest pewnym i mocnym materiałem budowlanym który jak można łatwo się przekonać ma jedno z najszerszych zastosowań na rynku budownictwa.