Adres: 40-859 Katowice, ul. Pokoju 17, woj. śląskie.

Telefon: +48323551680; +48504394733; 502897708


BLOG

Tarasowe żagle przeciwsłoneczne

23 lipca 2015


Jeżeli mamy duży taras, który chcemy zabezpieczyć przed słońcem, rewelacyjnie spełni się nowoczesne zadaszenia żaglowe.

Ważne by przy tego typu zadaszeniu używać produktów najwyższej jakości. Naciągi, linki czy karabińczyli muszą być wykonane ze stali nierdzennej kwasoodpornej.

Osłony tarasowe zachęcą domowników do spędzenia miłych chwil w zaciszu przydomowego tarasu w każdą letnią pogodę. Na większej powierzchni raczej nie sprawdzą się tradycyjne parasole ogrodowe. Aby w przyjemnym cieniu mogło wypoczywać więcej osób lepiej zdecydować się na nowoczesne rozwiązanie, czyli żagiel przeciwsłoneczny.

Zadaszenia żaglowe to nowoczesne osłony tarasowe chroniące przed słońcem i deszczem. Rozwiązania czerpane są z z tradycji morskich, na co wskazuje nie tylko nazwa produktu ale i użyte rozwiązania techniczne oraz materiałowe.


Te osłony tarasowe rozwiązują problem występujący np. w parasolach ogrodowych – uciążliwej podstawy. Można je mocować do ściany, między słupami, tworząc konstrukcje niezależne lub pod pergolą – wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb.

Zadaszenia żaglowe wykonuje się m.in. z mocnej i trwałej tkaniny poliestrowej dakron stosowanej do produkcji ożaglowania. W sprzedaży znaleźć też można żagle przeciwsłoneczne wykonane z bardzo mocno tkanego polietylenu HDPE o dużej gramaturze, zapewniające do 95% ochrony przed szkodliwym promieniowaniem UV oraz żagle wodoodporne wykonane z poliestru z powłoką PU. Te ostatnie pozwolą nam miło spędzić czas na tarasie nawet podczas deszczowej pogody. Zadaszenia żaglowe zazwyczaj mają kształt trójkąta lub kwadratu o zróżnicowanych wymiarach, dzięki czemu możliwe jest osłanianie różnych powierzchni.